Yönetim Kurulu

Murat Demirer

(Başkan)


1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği İAOSB İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş. ve Egenda’nın ortağıdır.

 

 

Hüseyin Metin Tuncay

(Başkan Vekili)


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.
Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

Burak Levent Doruk

 (Üye)


1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimine Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı (MBA) ile devam eden Levent Doruk, aynı zamanda ODTÜ İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans programını da tamamladı. İş yaşamına Deloitte Touche şirketinde başlayan Doruk, 2002 yılında Rönesans Grubu’na katıldı. 2004-2008 yılları arasında Rönesans Rusya İnşaat CFO’su olarak görev yapan Doruk, 2008-2014 yıllarında ise Rönesans Orta Doğu ve Afrika bölgesinden sorumlu CFO görevini üstlendi. Stratejik planlama, risk yönetimi, finansal analiz, kurumsal yönetim sistemleri gibi alanlarda uzmanlığı bulunan Levent Doruk, 2014-2016 yılları arasında Rönesans Holding CEO’luğu görevini yürüttü. Şu anda Mercury Agro ismi ile kurduğu şirketler topluluğu ile üretimden ihracata tarım sektörüne kurumsal tecrübesini aktarmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Doruk, iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.